IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Regulamin

Go down 
AutorWiadomość
Szwecja

avatar

Reprezentowana Nacja: : Szwecja
Stopień/Stanowisko: : Kapitan
Liczba postów: : 27

PisanieTemat: Regulamin   Nie Mar 29, 2015 9:44 pm

1. Każdy użytkownik musi zapoznać się z regulaminem forum.

2. Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania.

3. Za nieprzestrzeganie regulaminu dane jest upomnienie, jeżeli nie skutkuje to użytkownik zostaje zbanowany na okres tygodnia. Ostatecznym działaniem jest całkowite wydalenie z forum.

4. Zabronione jest tworzenie miast i mniejszych obszarów. Gramy jedynie państwami, które mają niezależność lub ją miały przez dłuższy okres. Personifikacje mniejszych obszarów są bardziej rozpatrywane oraz wymagany jest kontakt z adminem i dłuższa karta postaci.

5. Posiadanie multikont jest dozwolone, jednak dopiero po upływie miesiąca gry. Osoba starająca się o multikonto musi być bardzo aktywna zarówno na CB jak i w rozgrywkach postowych. Generalnie musi pokazać, że jest w stanie udźwignąć ciężar grania dwoma postaciami.

6. Konto nieaktywne, czyli takie, które nie było użytkowane przez więcej niż dwa tygodnie oraz nie ma wpisanej dłuższej nieobecności zostaje usunięte.

7. Administracja ma decydujący głos, więc prosimy o uszanowanie jej zdania i nie wykłócanie się. Jeżeli uważasz, że członek administracji popełnił błąd, w kulturalny sposób przedstaw swoje argumenty. Każdy jest równy wobec regulaminu, jak to mawiają Admin też człowiek, o.

8. Postać jest CZŁOWIEKIEM. Prosimy to uwzględnić podczas gry. Nie zwracamy się per „nazwakraju”.

9. Nick postaci to nazwa kraju w języku polskim.

10. Osoba nie grająca postacią kanoniczną, lecz OC, nie musi znać Hetalii. Prosimy jednak o bliższe zapoznanie z krajem pochodzenia i powiązanie postaci z jego kulturą.

11. Kartę postaci trzeba dodać w przeciągu tygodnia. Okres ten może zostać przedłużony, jeżeli użytkownik przedstawi adminowi powód niemożności dodania KP na czas.

12. Nie można pisać na fabule bez dodania KP! Prosimy również nie wstawiać niedokończonej karty. (Polecamy zapisać ją w Wordzie, notatniku czy na mailu i wstawcie, gdy będzie już gotowa do oceny. ) Niedokończona kp będzie automatycznie kasowana.

13. Jeżeli już tutaj dotarłeś, to na końcu swojej KP napisz “Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch”

14. Fabuła jest umiejscowiona w XVII/XVIII wieku. Nie określamy dokładnej daty, dla wygody gry.

15. Fabuła i realia forum są bardzo luźno wpisane w rzeczywiste wydarzenia, które miały miejsce w tamtych czasach. Słowem, nie trzeba ściśle wpasowywać postaci jak i jej historii w zdarzenia z okresu, w którym działa forum. Osoby i sytuacje wprowadzane do gry, są w dużej mierze fikcyjne.

16. Posty na fabule piszemy w miarę możliwości poprawnie. W razie dysleksji polecane jest używanie przeglądarek automatycznie sprawdzających pisownie.

17. W postach nie używamy emotikonek. Nie zmieniamy koloru czcionki - zarezerwowane dla MG.

18. Podczas interakcji piszemy w trybie niedokonanym, zwłaszcza podczas jakichkolwiek bijatyk Dotyczy to również KP. Jeśli w historii postaci pojawia się inna personifikacja, prosimy o uzgodnienie tego z osobą grającą tą postacią. Nie narzucamy innym użytkownikom żadnych wydarzeń- tylko MG ma takie prawo.

19. Walki mają być wiarygodne, każda postać odczuwa zadane jej ciosy, a wszelkie rany i obrażenia, upośledzają na jakiś czas. Nie robimy z nikogo Boga, w końcu są tylko ludźmi. Prosimy również ostrożnie „dobierać” obrażenia, gdyż nie są one tylko dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam.

20. Dozwolone jest pisanie w kilku miejscach jednocześnie, ale trzeba to wcześniej ustalić z adminem. W takim wypadku, prosimy zadbać o chronologię wydarzeń. Postacie nie mają zdolności bilokacji i nie mogą brać udziały w sytuacjach, które mają miejsce w tym samym momencie.

21. Posty piszemy w trzeciej osobie liczby pojedynczej i czasie przeszłym. Wypowiedzi postaci zaznaczamy myślnikami i pogrubieniem, a myśli kursywą.

22. Dostosowujemy się do wtrąceń MG, nie ignorujemy ich.

23. Trzymamy się kolejki chyba, że ktoś poinformuję, WYRAŹNIE, że można go pominąć.

24. Fabuła na CB jest raczej randomowa, nie musi być brana pod uwagę w głównej, chyba, ze ktoś chce.

25. Ograniczamy treści “pairingowe” na CB jedynie do pocałunków, tych +18 nie piszemy. W postach owszem, ale trzeba umieścić je w spoilerze oraz dodać ostrzeżenie. Na przykład przez napisanie: “ UWAGA +18!”  najlepiej kolorem czerwonym.

26. Można używać wulgaryzmów, ale z “dobrym smakiem” nikt nie chce czytać posta czy wypowiedzi na CB składającej się z samych niecenzuralnych słów.

27. Posiadanie avatara jest obowiązkowe. Musi on przedstawiać naszą postać. Wstawianie realnych zdjęć nie jest dozwolone. Maksymalny rozmiar to 250x450 pikseli.

28. Szerokość podpisu nie może przekraczać 500 pikseli.

29. Obrażanie innych użytkowników, kłótnie oraz ich prowokowanie, spamowanie i zamieszczanie na forum treści pornograficznych czy ogólnie przyjętych, jako obraźliwe jest surowo zabronione.

30. Wszelkiego rodzaju prywatne kłótnie czy spory mają być załatwiane poza forum, a nie na ChatBoxie. Nie chcemy widowni ani niemiłego spamu.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Regulamin
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Heta Roger :: 
 :: Kodeks Piracki
-
Skocz do: